Тестовий набір JBL Ammonium Test-Set NH4 служить для вимірювання та регулярного контролю концентрації амонію в акваріумах з прісною та морською водою в діапазоні 0,25 – 6,0 г/л (ppm). Завдяки розробленій фірмою JBL технології навіть у трохи пофарбованих акваріумах, в результаті, наприклад, фільтрації через торф або обробки води медикаментозними засобами, можна досягти точних і надійних результатів. (Рекомендований максимальний показник: 0,25 мг/л NH4)
Вирішення проблеми Амоній вважається першим ступенем розщеплення в кругообігу азоту. Він утворюється з білків, які перетворюються гетеротропними бактеріями на амоній. Риби також щодня виділяють у воду певний відсоток амонію. Амоній практично нешкідливий, проте при підвищенні значення рН існує небезпека переходу його в більш отруйний аміак. При появі в акваріумі або ставку ознак отруєння слід, поряд з кількістю нітритів, обов'язково перевірити вміст амонію, використовуючи тестовий набір JBL Ammonium Test Set. У таблиці, що входить до складу тестового набору, можна знайти результат - вміст амонію в залежності від рН. Якщо вміст амонію вище 0,25 мг/л, слід відразу ж вжити заходів, знижуючи значення рН, видаляючи амоній за допомогою препарату JBL AmmoEx і активізуючи роботу очисних бактерій, що містяться в JBL Denitrol. Після очищення фільтра або після застосування медикаментозних засобів, на фільтр, активований за допомогою JBL Filterstart, знову поселяються бактерії, що видаляють амоній і нітрити. Навіщо тестувати? Процес розщеплення або мінералізації всіх органічних речовин в акваріумі нітрити – нітрати. Відповідають цей процес певні бактерії. Шляхом виміру на окремих проміжних щаблях показників амонію, нітритів і нітратів можна дійти невтішного висновку якість функціонування всієї системи «акваріум». Амоній та нітрити не повинні перевищувати концентрації 0,2 мг/л (ppm). Якщо таке перевищення має місце, то є недоліки у вмісті корисних бактерій. Амоній є цінною поживною речовиною для рослин і, як правило, не є отруйною речовиною для риб. Однак, залежно від значення рН з амонію (NH4+), може з'явитися отруйний для риб аміак (NH3). З цієї причини одночасно з вимірюванням концентрації амонію слід вимірювати значення рН.
Спосіб застосування 1. 2 пробірки кілька разів промийте тестованою водою 2. В обидві пробірки наберіть доданим шприцом по 5 мл тестуючої води. 1, ретельно перемішати! В) 5 крапель реактиву 2 перемішати С) 5 крапель реактиву 3 перемішати. Дати постояти 5 хвилин 4. Обидві пробірки помістіть в компараторний блок, при цьому пробірку з реагентами вставте в блок з гладкої сторони, а пробірку з необробленою водою (сліпа проба) з боку вирізу 5. Компараторний блок з обома пробірками переміщати по кольоровій кольору сліпої проби. 6. Показник концентрації амонію зчитується через виріз компараторного блоку
Рекомендації
Якщо концентрація амонію вище межі вимірювань, то при виконанні пункту 2 замість 5 мл влийте в пробірку лише 2,5 мл тестованої води і додайте 2,5 мл. Отриманий результат слід помножити на 2. Докладнішу інформацію про значення розщеплення азоту (амоній – нітрити – нітрати) в акваріумі можна знайти у брошурі фірми JBL «Що – Як – Чому», №.
Підказка для досвідчених акваріумістів: всі реагенти для тестів продаються в магазинах на розлив і коштують недорого. Серед інших ви можете придбати такі тестові набори: KH, pH 3,0-10, pH 7,4 – 9, pH 6,0 – 7,6, CO2, амоній, нітрити, залізо, фосфати, кальцій.
Основні атрибути | |
---|---|
Виробник | JBL |