Тестовий комплект JBL Kupfer Test-Set Cu служить для вимірювання та регулярного контролю рівня вмісту міді в акваріумах з прісною та морською водою, а також у водопровідній воді в діапазоні 0,15 – 2 мг/л (ppm). Завдяки розробленій фірмою JBL технології навіть у злегка пофарбованих акваріумах, в результаті, наприклад, фільтрації через торф або обробки води медикаментозними засобами, можна досягти точних і надійних результатів.
Навіщо тестувати? Мідь – це важкий метал, який, з одного боку, необхідний як мікроелемент для тварин і рослинних організмів, а, з іншого боку, у підвищеній концентрації надає руйнівний вплив на клітини. На фільтрові бактерії, наприклад, рівень вмісту міді 0,03 мг/л вже згубно впливає. Водорості реагують на шкідливий вплив міді при показнику 0,1-10 мг/л. . Тому мідь використовують у боротьбі проти паразитарних хвороб риб. Класична сфера застосування – обробка прісної та морської води медомістким препаратом при нападі на риб джгутиконосців сімейства Оодиніумів. У такому препараті повинен дотримуватися показник вмісту міді 0,3 мг/л (наприклад, JBL Oodinol). Цей показник повинен дотримуватися, бо при нижчому показнику вмісту міді не слід очікувати лікувального впливу, а при більш високому він може стати небезпечним для риб. утворюють жорсткість, і випадає осад у вигляді карбонату міді. Цей процес розвивається особливо швидко у морській воді. Карбонат міді, що випав в осад, осаджується на дні акваріума. За певних умов (зміна значення рН, подача СО2, діяльність мікроорганізмів) може знову перейти у воду. Шляхом багаторазової обробки надмірна кількість міді може бути зібрана та видалена з акваріума, бо в іншому випадку, перейшовши у воду, мідь може призвести до смертельного отруєння риб. З цієї причини обробка риб медовмісними препаратами повинна здійснюватися в карантинному резервуарі! В акваріумах з морською водою, населеною коралами та іншими безхребетними, мідь ніколи не повинна бути в дозах більших, ніж це необхідно для покриття потреби мешканців акваріуму в цьому мікроелементі. Використовуйте для цієї мети JBL TraceMarin.
Як мідь з'являється в акваріумі? воду. Для водозабору використовувалися і найчастіше досі використовуються мідні труби. І в системах водопідготовки також є мідні труби. При тривалому знаходженні у воді такої труби значна кількість міді може розчинитись у воді. При використанні дощової води, яка стікає по мідному ринві, існує небезпека попадання міді в акваріум. Ніколи не слід використовувати в акваріумі металеві предмети, що містять мідь, наприклад, трубофіттинги з латуні або з олов'яно-цинкової бронзи, а також насоси з корпусом або ротором з цього матеріалу. Багато поширених нині засоби боротьби з равликами та водоростями також містять мідь. З ними треба обходитися так само, як це було описано вище щодо медикаментів. тотального очищення дна з видаленням всього донного ґрунту.
Регулярне застосування систем водопідготовки, які пов'язують важкі метали, наприклад JBL Biotopol, надійно захистить акваріум від занесення надлишків міді разом із водопровідною або дощовою водою. Щоб уникнути максимальних показників міді в акваріумі, рекомендується протягом декількох хвилин пропускати водопровідну воду. При використанні ринви з міді збирання води слід здійснювати тільки через годину після початку дощу. З приводу використання систем водопідготовки слід зауважити, що важкі метали (мідь та ін.) не видаляються з їх допомогою з води, а лише постачаються свого роду захисною «оболонкою», завдяки чому виявляються нешкідливими для риб. Згодом вони у вигляді мікроелементів споживаються рослинами. При дійсно нейтральному показнику вмісту міді у воді приблизно через годину після закінчення водопідготовки можна здійснювати фільтрацію води через активоване вугілля (наприклад, JBL Carbomec active) і через один день видалити з фільтра і викинути мідь, що зібралася там, разом з вугіллям. Тяжкі метали, з системою водопідготовки оболонкою, абсорбуються активованим вугіллям і видаляються разом з ним з фільтра. Тяжкі метали без подібної оболонки не можуть бути видалені через активоване вугілля.
Що вимірюється?
Тест на мідь може виміряти лише кількість міді, розчинену у воді. Відкладення міді на дні акваріума не вимірюються тестовими засобами
Спосіб застосування
1. 2 тестові пробірки кілька разів промийте тестованою водою
2. В обидві пробірки наберіть шприцом, що додається. 5 мл води, що тестується
3. В одну з пробірок додайте 5 крапель реагенту 1, ретельно перемішайте і потім додайте ще 5 крапель реагенту 2 і перемішайте 4. Для повного прояву кольору дайте розчину постояти 10 хвилин при вимірюванні показника 5. Обидві пробірки помістіть у компараторний блок, при цьому пробірку з реагентами вставте в блок з гладкого боку, а пробірку з необробленою водою (сліпа проба) з боку вирізу< 6. Компараторний блок з обома пробірками поставте на колірну карту таким чином, щоб пробірка з водою без реагенту знаходилася над колірними полями, а пробірка з реагентом - над порожніми полями колірної картки. Компараторний блок пересувайте за колірною шкалою до тих пір, поки колір проби, що містить реагент, не буде відповідати кольору сліпої проби.
7. Показник рівня вмісту міді зчитується через виріз компараторного блоку
Запобіжні заходи щодо реагенту 2:
Обережно: містить етиловий спирт
Тримати флакон з реагентом щільно закритим! Зберігати далеко від джерел займання, не курити!
Основні | |
---|---|
Виробник | JBL |